رنگ مو دخترانه ترند 2024

رنگ مو دخترانه ترند 2024

رنگ موهای ترند 2024 را بشناسید

ترندهای رنگ مو در سال جدید، ترکیبی فوق العاده از آیتم‌های مدرن و کلاسیک را به تصویر می‌کشند. نوعی پیروی از ترکیب رنگ‌های نوستالژیک، که با روش‌های مدرن ارتقا یافته‌اند. شیک و مینیمالیست بودن را نیز می‌توان از دیگر شاخصه‌های ترند جدید رنگ مو به شمار آورد. همچنین برخی کارشناسان این عرصه معتقدند که ترندهای 2024، بیشتر با تکیه بر حفظ ظاهر نچرال رنگ مو و انتخاب رنگ موهای طبیعی معرفی شده‌اند. اگر به دنبال  رنگ مو دخترانه روشن بدون دکلره هستید، بهتر است ترندهای امسال را از دست ندهید.

رنگ موهای ترند 2024

با این وجود، کارشناسان معتقدند که باید دست از تقلید کورکورانه این ترندها برداشت. در مقابل، معیارهای سنجش زیبایی را با شاخصه‌های طبیعی چهره‌تان وفق دهید. با این ترفند، می‌توانید رنگ‌های جذاب و متناسبی را انتخاب کنید و در عین حال از تکنیک‌های ترند برای اجرای آنها کمک بگیرید. از پرطرفدارترین رنگ موهای سال جدید، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

رنگ مو بلوند باتر کریم

بلوند باتر کریم، چند سالی است که در میان ترندهای ترکیب رنگ مو دخترانه معرفی می‌شود. اما امسال متفاوت از نسخه بلانچ شده 2023 روی فرش قرمز ظاهر خواهد شد. اضافه کردن تناژهای گرم طلایی و پیشنهاد بیبی لایت و رنگ مو دخترانه جلو سر (فیس فریم)، از جمله تغییرات پیشنهادی این ترند است. به خصوص اگر موهای تیره یا مشکی دارید و نمی‌خواهید با دکلره به آنها آسیب بزنید.

ترکیب گرم‌تر باتر کریم در 2024، درخشش گونه‌های شما را در فصل سرما را افزایش می‌دهد و جان دوباره‌ای به ترکیب رژگونه و هایلایتر هایتان می‌بخشد. به علاوه، ظاهری شیک و باکلاس به چهره‌تان می‌‌دهد. برای اجرای این رنگ مو، موهایتان باید تا پایه 8-9 دکلره روشن شده باشد. سپس می‌توانید از ترکیب رنگ زیر برای رنگساژ موهای دکلره شده کمک بگیرید:

رنگ موهای سال 2024

فرمول رنگ مو بلوند کره ای یا باتر کریم

 • رنگ مو بلوند طلایی بسیار روشن: 20 میل
 • رنگ مو بلوند طلایی متوسط: 5 میل
 • رنگ مو بلوند پلاتینه روشن: 20 میل
 • رنگ مو کاراملی: 40 میل
 • اکسیدان 6 درصد: 1.5 تا دو برابر حجم مواد رنگ

برای ساخت این فرمول از رنگ مو، ابتدا مقادیر لازم از رنگ را در کاسه پلاستیکی یا شیشه‌ای باهم ترکیب کنید. هنگامی که رنگ‌ها به صورت یکدست مخلوط شدند، اکسیدان را به ظرف اضافه نمایید. با این کار، رگه‌های زرد و نارنجی ناشی از دکلره بهتر کاور می‌شوند و رنگ مو نیز یکدست‌تر خواهد شد. این رنگ مو باید 30 تا 45 دقیقه روی موهایتان بماند تا ظاهری یکدست و کاملا روشن به وجود بیاید.

رنگ مو قهوه‌ای قارچی

رنگ موی قهوه‌ای قارچی مانند باتر کریم، از جمله ترندهای اخیر است که بیش از همیشه مورد استقبال قرار می‌گیرد. اما تمایز این ترند رنگ مو در سال 2024، شباهت بیشتر آن به ترکیب رنگ واقعی قارچ‌ها است. رنگ مو قارچی در سال 2024، از رنگ‌های سرد و خشن دودی و خاکساری فاصله می‌گیرد و در عوض، ترکیبات ملایم‌تر قهوه‌ای و بلوطی جایگزین رنگ‌های سرد می‌شود. این تناژ رنگ منحصر به فرد، با الهام از طیف طبیعی موها طراحی شده است و سایه‌ای خنثی بین خطوط سرد و گرم به وجود می‌آورد. رنگ قهوه‌ای قارچی با انواع طیف رنگ پوست از سبزه گندمی گرفته تا سفید و روشن هارمونی ایجاد می‌نماید.

این رنگ خاص را می‌توانید با تکنیک‌های بالیاژ، هایلایت‌های نواری یا سامبره روی موهایتان اجرا کنید و از زیبایی آن لذت ببرید. پایه دکلره 7-8 برای اجرای تناژ گرم و نچرال قهوه‌ای قارچی توصیه می‌شود.

رنگ مو قهوه‌ای قارچی

فرمول رنگ مو قهوه‌ای قارچی

 • رنگ مو قهوه ای قارچی: 40 میل
 • رنگ مو یا شامپو بنفش: 3 میل
 • اکسیدان 3 درصد: 1.5 تا 2 برابر حجم رنگ مو

رنگ مو قهوه‌ای قارچی، انتخابی عالی برای خلاص شدن از شر رگه‌های نارنجی دکلره است که اغلب در پایه 7-8 مشاهده می‌شود. این ترکیب را روی موی نم دار بمالید و اجازه دهید 15 تا 20 دقیق بماند. در ضمن، توصیه می‌شود هر چند دقیقه یکبار رنگ موهایتان را چک کنید. در صورتی که احساس کردید موهایتان بیش از حد تیره شده، می‌توانید زودتر از زمان پیشنهادی آنها را بشویید.

رنگ مو قهوه‌ای گیلاسی

سال پیش، تناژ رنگ موی قرمز به عنوان یکی از پرطرفدارترین طیف‌های رنگ مو شناخته شد. در پی روند مد پیشین، امسال نیز شاهد درخشش فوق العاده رنگ موهای قرمز هستیم. اما با تناژ و دیدگاهی متفاوت‌تر از سال قبل. در ترند 2024، ترکیب رنگ موی قرمز و قهوه‌ای با تنالیته گرم و غالب قهوه‌ای بسیار مورد استقبال قرار گرفته است. این رنگ منحصر به فرد، به خوبی با پوست‌های روشن و سرد مچ می‌شود و تضادی کم نظیر را به نمایش می‌گذارد. از طرفی، ترکیب قرمز قهوه‌ای به درخشش بیشتر پوست سبزه و گندمی نیز کمک می‌کند.

برای اجرای این طیف رنگ روی موهای نچرال و طبیعی، احتیاجی به دکلره ندارید. در صورتی که از رنگ مشکی، حنا یا رنگ هندی روی موهایتان استفاده کرده‌اید، می‌توانید از رنگ موی 000 برای روشن‌تر شدن آن و ایجاد پایه مناسب کمک بگیرید.

رنگ مو قهوه‌ای گیلاسی

فرمول رنگ مو قهوه ای گیلاسی

 • رنگ مو ماهگونی شماره 6: 20 میل
 • رنگ مو فندقی شماره 6: 10 میل
 • رنگ مو شکلاتی شماره 6: 10 میل
 • رنگ مو شرابی پایه: 10 میل
 • واریاسیون آبی: یک بند انگشت
 • اکسیدان 6 درصد: 1.5 برابر حجم رنگ مو

برای اجرای این تناژ رنگ ، باید اجازه دهید مواد حدود 30 تا 45 دقیقه روی موهایتان بماند. البته توصیه می‌شود هر 20 دقیقه یکبار موهایتان را از نظر تیرگی تناژ چک کنید. در صورتی که موهایتان سفیدی زیادی دارد، بهتر است با تکنیک مردانساژ این رنگ مو را استفاده نمایید.

رنگ مو جینجر کهربایی

رنگ جینجر کهربایی، تناژی بسیار لطیف و مخمل‌گون بین رنگ‌های مسی و نارنجی است. این سایه خاص کهربایی، با هر طیفی از رنگ پوست هماهنگ می‌شود. به خصوص اگر می‌خواهید تغییر چشمگیری را احساس کنید، انتخاب این رنگ پیشنهاد جذابی برای شما است. رنگ غنی و گرم کهربایی، باعث پرحجم دیده‌ شدن موها می‌شود. در نتیجه، اگر موهای صاف و کم پشتی دارید نیز، می‌توانید روی رنگ موی کهربایی حساب باز کنید.

رنگ مو جینجر کهربایی

فرمول رنگ مو جینجر کهربایی

 • رنگ موی شماره 6.46 مسی گیلاسی: نصف تیوپ
 • رنگ مو 5.6 ماهگونی تیره: نصف تیوپ
 • اکسیدان 6 درصد: 2 برابر حجم مواد

پیش از هر اقدامی، توجه داشته باشید که اجرای رنگ موی کهربایی به پایه 7-8 دکلره احتیاج دارد و نمی‌توانید بدون دکلره از این فرمول استفاده نمایید. پس از رسیدن به پایه دکلره، رطوبت اضافی موهایتان را بگیرید و ترکیب فوق را روی موهای نم‌دارتان بمالید. این رنگ مو برای تاثیر کامل خود به 20 تا 30 دقیقه زمان احتیاج دارد. اگر بعد از مدت زمان توصیه شده موهایتان رنگ باز نکرد، می‌توانید تا 20 دقیقه دیگر نیز صبر کنید.

رنگ مو سیاه پرکلاغی

اگر از اجرای انواع لایت و بالیاژهای بلوند در سال‌های پیش خسته شده‌اید، رنگ موی پرکلاغی انتخابی خارق العاده برای شما است. این رنگ مو، جذابیتی کم نظیر و نفسگیر به چهره شما می‌بخشد. درخشش اغراق آمیز این رنگ را می‌توانید در استایل‌های اخیر سلنا گومز و بیلی آیلیش نیز مشاهده کنید. ترکیب تیره این رنگ، جوانی دوباره‌ای به صورتتان هدیه می‌دهد. در نتیجه انتخابی عالی برای همه سنین محسوب می‌شود. به خصوص دختر خانم‌هایی که می‌خواهند در حین حفظ ظاهر نچرال خود، تغییرات اساسی و چشمگیری را تجربه کنند.

به یاد داشته باشید که رنگ‌های تک بعدی یا همان سرتاسری، هرگز از مد نمی‌افتند و شما را برای همیشه روی لاین مد نگه می‌دارند. بهترین تکنیک اجرای این رنگ مو از دید کارشناسان و متخصصان رنگ مو، مدل سرتاسری آن است. قابل ذکر است که اجرای تکنیک دکلره روی موی مشکی کاری بسیار سخت و حتی گاهی غیر ممکن است. بهتر است پیش از نهایی کردن انتخاب خود، این نکته را در نظر بگیرید.

رنگ مو سیاه پرکلاغی

فرمول رنگ مو سیاه پر کلاغی

 • رنگ مو مشکی طبیعی با کد C1/1 یا N1: 70 میل
 • واریاسیون آبی یا شامپو رنگ آبی: 30 میل
 • اکسیدان 6 درصد: دو برابر حجم مواد رنگ

نکته بسیار مهمی که درباره فرمولاسیون رنگ موی مشکی پرکلاغی مطرح است، انتخاب رنگ غالب آن است. در کاتالوگ استاندارد رنگ مو، 2 تناژ رنگ مشکی با کدهای N1 و C1/1 وجود دارد. کد N1 در دسته رنگ موهای نچرال قرار می‌گیرد و ظاهری کاملا طبیعی با پیگمنت‌های مشکی خنثی در اختیارتان قرار می‌دهد. در حالی که کد رنگ C1/1 در دسته تناژهای دودی قرار می‌گیرد و پیگمنت‌های شارپ و کاملا مشکی را در خود جای می‌دهد. این رنگ به مشکی پرکلاغی نزدیک‌تر است و براقیت بیشتری روی مو به وجود می‌آورد.

پایه رنگ موی مناسب برای اجرای این فرمول، پایه طبیعی مشکی و قهوه‌ای یا رنگ موی قهوه‌ای با پایه 3 تا 7 است. اگر پیش از این موهایتان را دکلره کرده‌اید و پایه آن روشن‌تر از 7 و 8 است، این فرمول رنگ به شما پیشنهاد نمی‌شود.

رنگ مو تنباکویی

رنگ موی تنباکویی، یکی از ترکیبات خانواده بلوند قهوه‌ای است که با انواع فرمول‌های بدون دکلره و با دکلره قابل اجرا است. این رنگ مو، ترکیبی زیبا از تناژهای نچرال، قهوه‌ای و بلوند را در خود جای می‌دهد. به همین خاطر، انتخابی همه کاره در صنعت زیبایی به شمار می‌آید. این رنگ مو را می‌توانید چشم بسته و بدون در نظر گرفتن رنگ پوست، چشم و دیگر فاکتورهای زیبایی انتخاب کنید و از نتیجه کارتان لذت ببرید.

ترکیب رنگ خاص تنباکویی را می‌توانید با تکنیک‌های بالیاژ معکوس و بیبی لایت برای پرحجم نشان دادن موهایتان نیز انتخاب کنید. فرمول‌ بدون دکلره تنباکویی، به دلیل کاهش آسیب ناشی از فرایند دکلره بسیار محبوب است.

رنگ مو تنباکویی

فرمول رنگ مو تنباکویی بدون دکلره

 • رنگ مو تنباکویی روشن شماره 6.31: دو سوم تیوپ
 • رنگ مو تنباکویی شماره 6.45: یک سوم تیوپ
 • رنگ مو بلوند پلاتینه روشن با کد N10: یک سوم تیوپ
 • اکسیدان 6 درصد: 2 برابر حجم مواد رنگ

فرمول رنگ موی بالا را روی موهای نم‌دار بمالید و اجازه دهید 30 تا 45 دقیقه بماند. استفاده از این ترکیب روی موهای نچرال با توجه به رنگ، جنس و ساختار تار مو، رنگ تنباکویی متوسط تا تیره را به وجود می‌آورد. اگر پایه موهایتان 3 تا 7 است، می‌توانید انتظار تنباکویی روشن و متوسط را نیز داشته باشید.

رنگ موهای فانتزی

رنگ موهای فانتزی با تناژهای متفاوت آبی، زرد، بنفش و … نسل جدیدی از محصولات صنعت زیبایی در لاین رنگ مو به شمار می‌روند. مدل‌های ابتدایی رنگ فانتزی، اغلب با پیگمنت‌های شارپ و کنتراست بالا تولید می‌شدند و در واقع تمام تناژها را در پررنگ‌ترین حالت ارائه می‌دادند. این امر اگرچه در وهله اول بسیار هیجان انگیز به نظر می‌رسید، اما به مرور زمان  جذابیت خود را از دست داد و به روندی یکنواخت تبدیل شد. تا اینکه صنعت مد توانست نسخه اولیه رنگ موهای فانتزی را ارتقا دهد. رنگ موهای پاستلی، همان نسخه به روز شده تناژ فانتزی هستند. با این تفاوت که طیفی ملایم و بسیار جذاب از رنگ‌های مختلف را در اختیار مصرف کننده قرار می‌دهند. تناژهای هلویی، قرمز مخملی شارپ، آبی آسمانی پاستیلی و صورتی باربی از جمله ترندهای رنگ موی فانتزی در سال 2024 هستند.

رنگ موهای فانتزی

برای اجرای رنگ مو دخترانه فانتزی، موهای شما باید تا پایه 7-8 دکلره شده باشد. به خصوص اگر قصد دارید از رنگ‌های فانتزی استفاده کنید، پایه مو باید روشن‌تر شود. رنگ موهای فانتزی معمولی، پیگمنت بسیار بالایی دارند و به راحتی تناژ زرد و نارنجی حاصل از دکلره را پوشش می‌دهند. اما پیگمانتاسیون ملایم طیف‌های پاستلی، چنین قابلیتی ندارند.

راحت‌ترین راه برای اجرای این طیف از رنگ مو، استفاده از شامپو رنگ‌های آماده است. با این ترفند، می‌توانید به راحتی و در خانه موهایتان را رنگ کنید. حتی برای تمدید رنگساژ نیز احتیاجی به هزینه‌های گزاف و مراجعه به آرایشگاه ندارید. در غیر اینصورت، می‌توانید از رنگ موهای فانتزی تیوپی یا واریاسیون استفاده نمایید.

برچسب ها:

این مقاله بدون برچسب است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *